Podmínky prodeje

Na našich štěňátkách nám bude velmi záležet i poté, co odejdou do nového domova. Pejskům vybereme ten nejlepší možný domov a od nových majitelů očekáváme nadstandardní péči o svěřené zvířátko.

- majitel musí být plnoletý a způsobilý k právním úkonům
- oficiální a v dokumentech vedený majitel je pouze jeden. Doporučuji aby to byla primární pečující osoba - tedy člověk, který se o něj bude nejvíce starat a bude zařizovat např. návštěvy veterináře či byrokracii spojenou se psem. Pokud si pejska pořizuje pár nebo rodina, mějte vyřešeno dopředu, s kým by pejsek zůstal v případě rozchodu či rozvodu. "Střídavou péči" považuji stejně jako u dětí za nevhodnou, pokud se nejedná o smírnou společnou péči s oběma domovy blízko sebe.
- s pořízením psa musí souhlasit všichni členové domácnosti. V případě, že bydlíte v nájmu, doporučuji zajistit si předem i souhlas vlastníka nemovitosti. Bydlíte-li v rámci sdružení vlastníků či bytového družstva, je možné, že držení psa v bytě upravují či jej zakazují stanovy. Informujte se předem a případně si zařiďte souhlas s držením psa.
- Při držení psa se musí majitel řídit zákony dané země. Majitel psa ze zákona podléhá ohlašovací povinnosti na místním úřadě a musí platit poplatek ze psa (liší se dle regionu). Taktéž mohou být ze zákona povinná některá další opatření, jako např. psí obojek opatřený registračním číslem od úřadu, povinné očkování proti vzteklině či nutnost opatřit psa čipem. Rovněž je povinnost uklízet psí výkaly pod trestem vysoké pokuty. Povinnosti ze zákona se mohou měnit, informujte se o nich předem a pravidelně je sledujte.
- v případě, že se ze závažných důvodů nebudete o pejska moci postarat a nebude o něj mít zájem nikdo z Vaší rodiny, vyhrazujeme si předkupní právo. Lze se domluvit i na přenechání novému majiteli či majiteli chovné stanice, avšak pouze po mém písemném souhlasu a osobním seznámení s novým majitelem. Nový majitel bude muset splnit všechny požadavky, které na majitele našich odchovaných štěňátek klademe. Je zakázáno psa prodat nebo darovat útulkům, množitelům či překupníkům. V případě porušení bude vymáhána pokuta. Je velmi vhodné mít pro všechny případy sepsanou závěť s převedením vlastnických práv na předem vybraného náhradního majitele - pokud takového nemáte, je možné tam napsat mně, o pejska bych se postarala.
- majitel se zaváže, že bude pejskovi poskytovat veškerou potřebnou péči po stránce fyzické i duševní. Bude jej pravidelně venčit, krmit, napájet, uklízet po něm, česat jej, dbát o jeho bezpečí atd. Zajistí mu kvalitní stravu a pravidelnou preventivní veterinární péči. Majitel se rovněž zavazuje věnovat pejskovi v maximální míře věnovat svou pozornost, čas a lásku. Bude si s ním hrát, vychová jej, vycvičí a umožní mu alespoň občasný kontakt s ostatními psy. Zajistí mu rovněž klidné místo na odpočinek a v případě dětí v rodině dohlédne, aby pejsek nebyl přetěžován nebo aby mu nebylo ubližováno. Fyzické tresty jsou nepřípustné s výjimkou případů napadení.
- poskytnutí správné veterinární pomoci: Majitel bude s pejskem chodit na pravidelné kontroly, očkování, rozbor trusu nebo odčervení a poslechy srdce. Pokud nezvládnete sami, pak i např. stříhání drápů, čistění uší, análních žlázek apod. (tyto úkony zvládne i zkušený groomer ve psím salonu). V případě akutního problému nebo jenom podezření musí majitel okamžitě vyhledat veterinární pomoc a zaplatit jakékoli nezbytné zákroky a péči. Ekonomická náročnost nesmí být důvodem k ukončení léčby. Při řešení případných zdravotních se budete řídit výhradně radami veterináře a dalších odborníků, nikoli "radami" z internetu nebo známých bez patřičného vzdělání. Rovněž bude jako léčiva používat veterinářem navržené léky v daném množství a délce, je to nezbytné a klíčové pro úspěšnou léčbu. V žádném případě nesmí být taková léčba nahrazena alternativami typu čaje, homeopatie, modlitby, reiki, krystaly a dalšími nevědeckými metodami. Podobné postupy lze použít pouze jako doplněk po mém písemném souhlasu, se souhlasem veterináře a nesmí být v kontraindikaci s již probíhající léčbou. Je samozřejmě možné se o čemkoli poradit se mnou, nicméně nejsem veterinář a diagnostika na dálku je nemožná - v případě akutního problému můžete ztratit cenné minuty. Jsou zakázány jakékoli invazivní zásahy z estetických důvodů měnící exteriér psa, kam spadá např. i rovnání zubů (kromě zdravotních důvodů), kupírování uší či ocasu apod. Majitel musí o psa řádně pečovat až do jeho posledních dní vč. paliativní péče. Případné uspání(utracení) je možné pouze u psa akutně umírajícího či trpícího v nesnesitelných bolestech a to pouze se souhlasem veterináře. V případě chronických problémů by pro toto řešení bylo nutné doporučení veterináře a můj písemný souhlas. Majitel má rovněž oznamovací povinnost ohledně veškerých zdravotních problémů psa. Kromě toho, že si to přejeme vědět, to v některých případech může být důležitá zpětná vazba pro náš chov. 
- majitel prohlašuje, že má dostatečnou finanční rezervu na pravidelnou péči i neplánované veterinární výdaje či uhrazení škody třetí osobě způsobenou psem
- pejsek musí mít při pohybu venku obojek se psí známkou. Starší generace není na čipy zvyklá a případného nálezce  nemusí napadnout, že majitele lze zjistit tímto způsobem. Samotná aplikace čipu u nás před odběrem nestačí, je nutné si přes internet čip zaregistrovat do příslušné databáze.
využití pejska do chovu je možné jen s mým písemném souhlasem a tuto variantu je nutné konzultovat ještě před rezervací štěněte. Ne každé štěně je vhodné do chovu! V tomto případě můžeme doporučit vhodnější štěně. Povolený bude pouze chov psů s průkazem původu FCI nebo podobně solidních organizací. V takovém případě bude nutné splnit všechny podmínky nastavené příslušnými organizacemi a zákony dané země. Tam spadá např. zdraví psa, úspěšná bonitace, minimální a maximální věk chovné feny, maximální počet vrhů za rok a maximální počet vrhů za život. Chov bez PP je přísně zakázán! V případě, že fena porodí štěňata bez PP ať už úmyslně či neúmyslně, bude vymáhána pokuta.
- Až bude pejsek dospělý, zúčastní se minimálně 1x klubové nebo mezinárodní výstavy ve věku 3 let nebo dle dohody. Výstavní ocenění je pro náš chov velmi důležitá a nenahraditelná zpětná vazba. Pokud budete mít zájem, velmi uvítáme, pokud bude pejsek chodit na výstavy častěji, což lze od štěněcího věku až po seniory.
*nově lze tuto podmínku nahradit návštěvou u nás doma v novém vlastním bydlení. Ráda bych si pejska prohlédla, změřila, zvážila a prohmatala. Mohu znovu a lépe poradit s veškerou péčí (pořád se vzdělávám a jsem opět o něco chytřejší a zkušenější). Bude možnost i pejska vykoupat a načesat v našem soukromém minisalonku a nechat vyfotit stejnou profesionální fotografkou, která dělá fotky nám. Zkrátka taková milá a příjemná návštěva pro pejska i nás lidi, ze které ještě budou pěkné fotky Vašeho miláčka :) Stěhování (doufám) proběhne v polovině roku 2025.
Vybrané fotky mohou být zveřejněny na našich webových stránkách, případně na stránkách souvisejících a to k propagaci a prezentaci našeho chovu. 
- majitel se zavazuje zůstat s námi v pravidelném kontaktu po celý život pejska. Stačí občas zaslat krátkou zprávu, jak se pejsek má a připojit fotku. Samozřejmě je vítaný i intenzivnější kontakt či ochota konzultovat vše ohledně pejska od výběru krmiva až po průběh případné léčby pejska. Dále je ohlašovací povinnost na nepříznivý zdravotní stav psa či plánované zákroky, případnou (ne)úspěšnou bonitaci, výsledky výstav či ztrátu nebo úmrtí psa či jeho případné potomky.
- pejsci snáší samotu špatně a kavalírci ještě hůře. Je dobré, aby byl pejsek doma sám co nejméně je to možné ale aby byl zároveň na samotu postupně přivyknutý a netrpěl tzv. separační úzkostí. Pokud nebudete moci pejskovi věnovat tolik času např. kvůli práci, pořiďte mu dalšího psího kamaráda. V některých případech může tuto roli zastoupit i kočka, ale hodně záleží na její povaze a jejich vzájemném soužití.
- pejska je potřeba pravidelně krmit kvalitní stravou. Dospělému psovi dělíme jídlo na 1-3 dávky denně dle individuality psa, štěněti na 4-6 dávek denně a postupně jejich počet snižovat. Pes je sice masožravec, avšak důležitou složkou jeho krmení je i rostlinná strava (v přírodě obsahuje žaludek ulovených býložravců i natrávené rostliny, plody apod.). Někteří psa označují jako tzv. všežravého masožravce. Obvyklý obsah masa ve stravě je 60-80%. Opatrně se 100% masovými konzervami, jsou hodně "výživné" a je možné, že z nich pejsek dostane průjem. Takové konzervy se hodí spíše jako příkrm/přilepšení ke granulím. Doporučuji tedy raději tzv. kompletní konzervy, které obsahují i adekvátní podíl vhodné přílohy s vyváženým obsahem potřebných živin - lze pak trvale krmit pouze těmito konzervami a grnaule vůbec nedávat (takto krmíme my značkou Chejn, příp. doplněnou o vhodnou přílohu). V případě, že se rozhodnete pro BARF, je nutné si tuto problematiky důkladně nastudovat předem a věnovat velkou péči správnému vyvážení živin. Za tímto účelem je třeba kontaktovat odborně vyškoleného výživáře, který sestaví vhodné krmení na míru.
Je naprosto nepřípustné krmit psa vegetariánskou či veganskou stravou, protože to neodpovídá fyziologickým potřebám psa a i legislativně je to vyhodnoceno jako týrání! (odkaz)
- procházky jsou pro pejska velmi důležité a to i v tom případě, pokud máte zahradu. Na procházce se pejsek věnuje novým vjemům, pachovým stopám a má kontakt s dalšími psy. Na zahradě se pejsek začne brzy nudit a nevěnuje se pohybu ani zdaleka tolik, jako na vycházce. Pohyb je přitom nutný i pro správný tělesný vývoj a optimální fyzickou i psychickou kondici.
- alespoň 1x za život pořízení fotografií od profesionálního fotografa zaměřeného na psy (jeho výběr odsouhlasím) ve věku 3 let nebo dle dohody. 1 foto ve výstavním postoji z levé strany, 1 foto ve výstavním postoji z pravé strany, 1 foto v klusu z levé strany, 1 foto detailu hlavy z levého profilu, 1 foto obličeje zepředu, foto obličeje z částečného profilu a 4ks fotek přirozených, momentek nebo v pohybu.
* toto focení lze nově absolvovat od roku 2025 i u nás doma či v okolí a to profesionální fotografkou, která fotí i naše pejsky pro tento web.
- až budou dny pejska u konce, zajistíte, aby jeho tělo neskončilo v kafilerii. Bude pohřben dle platné (poměrně přísné) legislativy do země nebo zpopelněn příslušnou službou (krematorium zvířat). Pravidla pro uložení popela jsou mnohem volnější, lze jej mít doma nebo pohřbít na vlastním pozemku.

Tyto podmínky budou ve zkrácené formě součástí kupní smlouvy